Nakupování po internetu

Zařazeno v tématech

Typ školy: Základní vzdělávání


Pro žáky:
8. ročník - Základní školy

Abstrakt

Lekce je doplněním učiva o zodpovědném nakupování. Má evokovat u žáků zájem o danou problematiku, osvětlit spotřebitelská práva spojená s i-nakupováním, ukázat možnosti zodpovědného nakupování po internetu a připomenout pravidla zodpovědného užívání internetu v souvislosti s internetovým bankovnictvím a nákupy po internetu.

Pomůcky

Záznamové listy, pracovní listy , popř. počítače s přístupem na internet

Vlastní formulace cílů

Cílem je vyvolat u žáků zájem o problematiku nakupování po internetu, získat povědomí o tom, co si žáci o dané problematice myslí či o ní vědí, dále informovat žáky o spotřebitelských právech spojených s i- nakupováním a rovněž připomenout žákům pravidla zodpovědného užívání internetu v souvislosti s nákupy po internetu.

Spolu s finanční gramotností je rozvíjena i čtenářská gramotnost, znalosti spojené s informačními technologiemi  a prohlubována je schopnost práce jednotlivce i práce ve skupině.

Časový rozsah
45 minut
Popis uč. jednotky

V úvodu hodiny má možnost učitel pustit žákům některé z doporučených videí, která se zabývají tematikou nakupování po internetu.

Po zhlédnutí nejprve pracuje každý žák samostatně - pomocí záznamového listu si uvědomí, co o dané problematice již ví, cosi o ní myslí a co by se chtěl dozvědět.

Hlavní část hodiny tvoří práce ve čtyřčlenné skupině - jednotliví členové zpracovávají své pracovní listy a pomocí otázek a odpovědí na ně se poté seznamují žáci navzájem s obsahem jednotlivých témat pracovních listů, týkajících se spotřebitelských práv spojených s nakupováním po internetu.

V závěru hodiny  pracuje opět každý žák sám,jeho úkolem je připomenout si pomocí záznamového listu pravidla zodpovědného užívání internetu a uvědomit si ohrožení a rizika při nedodržování jednotlivých pravidel v souvislosti s internetovým bankovnictvím a nákupy na internetu.

Hodnocení

Lze hodnotit práci žáků s textem - formulaci a správnost odpovědí na položené otázky, dále aktivitu žáků při odpovídání na pokládané otázky spolužáků, popř. práci ve skupině.


Klíčová slova

kritické uvažování, projevit názorPřiložené soubory:
Nakupování_po_internetu_-_videa.docx  
Nakupování_po_internetu_PL.docx  Autor: Alena Štruncová


Diskuze:


Opiště kód z obrázku Captcha Image Načíst nový obrázek

Ještě nikdo nevložil žádný příspěvek, buďte první.