Komunitní vzdělávání

Informace o komunitním vzdělávání & vzdělávání v komunitních centrech. Možnosti poradentství a konzultace. Více informací zde.

 

Učím s RESPEKTem

Od začátku školního roku 2012/2013 nabízelo COV ve spolupráci s časopisem Respekt každý týden lekci pro učitele na aktuální témata. Lekce jsou k dispozici ke stažení zde na webu - klíčové slovo "Učím s RESPEKtem"...

Partneři

 

2015_05_05_14_55_20_Projekt_Výchova_k_občanství.png

 

 

 

 

 

 

 
 
 

Nové učební lekce na portálu VychovakObcanstvi.cz


I v tomto roce se můžete těšit na lekce, které pro Vás - a společně s Vámi - připravujeme. Zaměřujeme se na aktuální témata, která rezonují v celé společnosti, a ve výuce by proto neměla chybět. Lekce publikujeme postupně a nepravidelně. Metodický portál se proto vyplatí sledovat průběžně...

V lekcích se zaměřujeme aktuální témata, která jsou leckdy považována za kontroverzní. Domníváme se, že tato témata do výuky patří, protože žáci o nich tak jako tak slyší o přestávkách ve škole, doma, mezi kamarády či na sociálních sítích. Pod vedením zkušeného vyučujícího a za použití dobrých metod je škola jedinečným místem, jak k nim přistupovat vyváženě a bez indoktrinace.

Více o práci s aktuálními a kontroverzními tématy si můžete přečíst v naší metodice "Politika do školy patří", která je volně ke stažení na webu COV v sekci publikace.

Učební lekce připravují v duchu motta "učitelé-učitelům" zkušení kantoři ve spolupráci s našimi metodiky. Máte-li chuť se sami do tvorby zapojit, prosím napište nám na tento e-mail.

Budeme rádi i za zpětnou vazbu k lekcím či za náměty témat ke zpracování.

 

obrazek.jpg