Komunitní vzdělávání

Informace o komunitním vzdělávání & vzdělávání v komunitních centrech. Možnosti poradentství a konzultace. Více informací zde.

 

Učím s RESPEKTem

Od začátku školního roku 2012/2013 nabízelo COV ve spolupráci s časopisem Respekt každý týden lekci pro učitele na aktuální témata. Lekce jsou k dispozici ke stažení zde na webu - klíčové slovo "Učím s RESPEKtem"...

Partneři

 

2015_05_05_14_55_20_Projekt_Výchova_k_občanství.png

 

 

 

 

 

 

 
 
 

Volební neřesti a další materiály

COV_volebni-neresti_3edit2.jpg


Představujeme Vám učební pomůcky související s volbami (nejen) do poslanecké sněmovny. Jde o 5 typických situací – tzv. Volebních neřestí – kterých se politici často dopouštějí. S nadsázkou je tak představen populismus, manipulace, předsudky a další fauly, na které obvykle nejsou naši prvovoliči připraveni.

Volební neřesti navazují na metodický materiál a kurzy Politika do školy patří, ve kterých vysvětlujeme, proč je žádoucí o politických a kontroverzních tématech ve výuce mluvit. Neřesti tak tvoří praktickou pomůcku k práci přímo do hodin (forma karet), nebo k vyvěšení např. na nástěnku (forma plakátu). Stačí si je vytisknout na libovolné tiskárně (ČB či barevně).

 

Materiály a pomůcky ke stažení:


Volební neřesti
 - učební pomůcka k tisku.

Politika do školy patří - metodický materiál pro učitele. 

Argumentační fauly - přehled nejrozšířenějších faulů v diskuzích...